Miesięczne archiwum: Maj 2012

Maroko 2012 – pierwsze zdjęcia i trasa

Dzisiaj wrzuciłem pierwsze foty z wyprawy rowerowej – Maroko 2012. Były robione kamerą GoPro HD2.

Link go galerii: https://picasaweb.google.com/petercorh/Maroko2012GoProHD2

Trasa wyprawy wyglądała mniej więcej tak jak na poniższych linkach. Niestety nie mieliśmy ze sobą żadnego GPSa lub tracklogger’a.

część I – http://www.bikemap.net/route/1561203
część II - http://www.bikemap.net/route/1613616

góry góry !

Tym razem artykuły związane z moją kolejną pasją/hobby. Z faktu, że jestem z nizin (Szczecin), ciągnie mnie mocno w góry. Te wyższe jak i te niższe :) Dzisiaj będzie o naprawdę wysokich górach. Ubiór i sprzęt zdobywców Gasherbrum I – wywiad z Arturem Hajzerem

http://4outdoor.pl/news/10229/ubiór-i-sprzęt-zdobywców-gasherbrum-i-wywiad-z-arturem-hajzerem

kto następny w kolejce? :)

http://www.rmf24.pl/sport/news-150-osob-weszlo-jednego-dnia-na-mount-everest-to-rekord,nId,608379

wieczni poszukiwacze

Dzisiaj postanowiłem napisać pierwszy artykuł w nowej kategorii :) Jako, że temat ten jest szczególnie mi bliski. Przedstawię Wam ciekawe spojrzenie na ostatnio modne słowa takie jak: samorozwój, NLP,  rozwój osobisty itp. itd.  W zasadzie ciągle myślę nad jednym słowem, które byłoby krótkie, treściwe i adekwatne. Charakteryzowało i opisywało wszystkie te elementy. Coaching? Life management?  Psychologia? Rozbudowując z czasem tą kategorię wymyślę coś odpowiedniego :) Póki co, podsyłam ciekawy artykuł opisujący kilka kluczowych zagadnień z tym związanych.

a czy Ty jesteś wiecznym poszukiwaczem?

Poniżej obiecany artykuł Magdaleny Tomkiwicz ze strony coaching.focus.pl

 http://coaching.focus.pl/2012/03/12/seryjni-poszukiwacze/

„Zanim więc sięgniesz po kolejną pozycję z serii: „Popraw swoje życie w godzinę”, zastanów się, czy to, co robisz, uważasz za słuszne, czy realizujesz swoje cele i marzenia, czy nie oddajesz komuś obcemu kontroli nad własnym życiem.”